Xiaomi Mi Note Pro

Xiaomi Mi Note Pro
6.5
7.0
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA
Мрежа 4GLTE - SIM 1 и SIM 2
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии155.1 x 77.6 x 7 mm (6.11 x 3.06 x 0.28 in)
Тежина161 g (5.68 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1440 x 2560 пиксели (~515 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 4 MP, 1080p (1/3'' големина на сензор, 2 микрони големина на пиксел)
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUQualcomm Snapdragon 810 octa core 64 bit
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, Beidou
РадиоTBC
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, бела, златна
- MIUI 6.0
- Брзо полнење на батеријата: 60% за 30 минути (Quick Charge 2.0)
Батерија
ТипLi-Ion 3090 mAh батерија
Во мирување
Разговор