Sony Xperia E4

Sony Xperia E4
9.2
9.2
9.2
Вкупно гласови: 6
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100 - E2104
Објавен2015, февруари
Големина
Димензии137 x 74.6 x 10.5 mm (5.39 x 2.94 x 0.41 in)
Тежина144 g (5.08 oz)
Дисплеј
ТипIPS екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 540 x 960 пиксели, 220 ppi густина на пиксели
MultitouchДа, до 4 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.4 KitKat
CPUMediatek MT6582 Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување До 696 часа 2G / До 653 часа 3G
РазговорДо 12 ч. 2G / До 12 ч. 40 мин.