Sony Xperia E4g

Sony Xperia E4g
8.0
8.0
7.2
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - E2003
Мрежа 4GLTE 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100
Објавен2015, февруари
Големина
Димензии133 x 71 x 10.8 mm (5.24 x 2.80 x 0.43 in)
Тежина135 g (4.76 oz)
Дисплеј
ТипIPS екран на допир, 16M бои
Димензии4.7 инчи, 540 х 960 пиксели, 234 ppi густина на пиксели
MultitouchДа, до 4 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSUp to 85.6 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 KitKat
CPUMediaTek MT6732 Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување До 696 часа 2G / До 653 часа 3G
РазговорДо 12 ч. 10 мин. 2G / До 12 ч.