Sony Xperia Z4 Tablet LTE

Sony Xperia Z4 Tablet LTE
9.5
9.5
10
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700 / 800 / 850 / 1700 / 1800 / 1900 / 2100 / 2600
Објавен2015, март
Големина
Димензии254 x 167 x 6.1 mm (10.0 x 6.57 x 0.24 in)
Тежина392 g (Wi-FI); 396 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии10.1 инчи, 2560 x 1600 пиксели, 299 ppi густина на пиксели
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3.0 TV-out)
Камера
Примарна 8.1 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, попознавање на лице, насмевка, HDR
Видео 1080p@30fps, HDR
Секундарна 5.1 MP
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUQualcomm MSM8994 Snapdragon 810 Octa Core
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоTBC
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
- IP68 сертификат, отпорност на вода од 1.5 метри до 30 минути
Батерија
ТипФиксна Li-Po 6000 mAh батерија
Во мирување
Разговор