LG G4c

LG G4c
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 7.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA
Мрежа 4GHSPA, LTE
Објавен2015, мај
Големина
Димензии139.7 x 69.8 x 10.2 mm (5.5 x 2.75 x 0.40 in)
Тежина136 g (4.80 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, DLNA
Bluetoothv4.1, A2DP, LE, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUQualcomm Snapdragon 410
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоTo be confirmed
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Металик сива, Керамик бела, Светкаво златна
Батерија
ТипLi-Ion 2540 mAh батерија
Во мирување
Разговор