Oppo R7

Oppo R7
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - Глобална верзија
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 40(2300)
Објавен2015, мај
Големина
Димензии143 x 71 x 6.3 mm (5.63 x 2.80 x 0.25 in)
Тежина147 g (5.19 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~441 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM2 слото)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, Шнајдер-Крозјнах оптика, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps, check quality
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUQualcomm Snapdragon 615
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Златна, сребрена
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2320 mAh батерија
Во мирување
Разговор