Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note 5
9.0
8.0
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100 - N920T, N920A
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2015, август
Големина
Димензии153.2 x 76.1 x 7.6 mm (6.03 x 3.00 x 0.30 in)
Тежина171 g (6.03 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1440 x 2560 пиксели (518 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 4
 

- Fingerprint sensor (PayPal сертификат)
- S Pen stylus

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.2, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 16 MP, 5312 x 2988 пиксели, оптичка стабилизација на слика, автофокус, LED блиц
ОпцииDual Shot, истовремено снимање и сликање, таг по локација, фокус на допир, препознање на лица и насмевки, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, оптичка стабилизација, двојно снимање со предната и задната камера
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1.1 (Lollipop)
CPUОсум-јадрен Exynos 7420 процесор
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сафир црна, Платинум златна, Титаниум сребрена, Би
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор