ZTE Nubia Z9

ZTE Nubia Z9
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM и & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300),
Објавен2015, мај
Големина
Димензии147.4 x 68.3 x 8.9 mm (5.80 x 2.69 x 0.35 in)
Тежина192 g (6.77 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~424 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
 

- Скенер за отпечатоци

- Nubia 3.0 интерфејс

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM стандардна верзија
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3 TV-out), USB Host
Камера
Примарна 16 MP, 5312 x 2988 пиксели, автофокус, оптичка стабилизација на слика, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео Да, 1080p
Секундарна 8 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid OS, v5.0.2 (Lollipop)
CPUОсум-јадрен Qualcomm Snapdragon 810 процесор
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Златна

- Touch Frame контроли

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2900 mAh батерија
Во мирување
Разговор