HTC Desire 626

HTC Desire 626
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (по из
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 28(700)
Објавен2014, февруари
Големина
Димензии146.9 x 70.9 x 8.2 mm (5.78 x 2.79 x 0.32 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели (~294 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1/2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 KitKat
CPUOcta-core 1.7 GHz Cortex-A53 Quad-core 1.2 GH
GPSДа, со A-GPS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Сина, Сива
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување До 800 ч. 2G / До 761 ч. 3G
РазговорДо 20 ч. и 30 мин. 2G / До 30