Xiaomi Redmi 2A

Xiaomi Redmi 2A
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
Објавен2015, март
Големина
Димензии/
Тежина/
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.7 инчи, 720 x 1280 пиксели (~312 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 2
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка /
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииДа
Видео Да
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPULeadcore L1860C четири-јадрен процесор
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, Beidou
Радио/
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Жолта, Розева, Зелена
Батерија
ТипLi-Ion 2200 mAh батерија
Во мирување
Разговор