Xiaomi Mi 4i

Xiaomi Mi 4i
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
Објавен2015, април
Големина
Димензии138.1 x 69.6 x 7.8 mm (5.44 x 2.74 x 0.31 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~441 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning стакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, двоен-LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps, 480p@120fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 5.0.2 Lollipop
CPUQualcomm MSM8939 Snapdragon 615
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, Beidou
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Темно сива, Црна, Бела, Жолта, Сина, Розева

- Брзо полнење на батерија: 40% за 60 мин. (Quick Charge)

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3120 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 35 часа 3G