Motorola Moto X Style

Motorola Moto X Style
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 800 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 / 900 - EU (XT1572)
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2015, јули
Големина
Димензии153.9 x 76.2 x 11.1 mm (6.06 x 3.00 x 0.44 in)
Тежина179 g (6.31 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1440 x 2560 пиксели (~515 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
 

- Нано прекривка за одбивање на вода (IP52 сертификат)
 

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32/64 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 21 MP, 5248 x 3936, фазна детекција на фокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps, 1080p@30fps, HDR
Секундарна 5 MP, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUQualcomm MSM8992 Snapdragon 808
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Сива, Бела
Батерија
ТипФиксна 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор