Apple Watch Sport 38mm

Apple Watch Sport 38mm
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GНе
Мрежа 3G
Објавен2014, септември
Големина
Димензии38.6 x 33.3 x 10.5 mm (1.52 x 1.31 x 0.41 in)
Тежина62 g (25 g body) (2.
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1.5 инчи, 340 x 272 пиксели (~290 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
 

- IPX7 сертификат, отпорен на вода на 1 метар до 30 минути
- Force Touch дисплеј

Звонење, тонови
ТипВибрации, рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetoothv4.0, LE
Infrared port Не
USBНе
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSwatchOS 1.0 со надградба до v2.1
ПоракиSMS(threaded view), Email, Push Mail, IM
ПребарувачНе
Игри/
Боја Сребрена, Бела, Портикалова, Сина, Розево златна
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 205 mAh батерија
Во мирување До 18 часа
РазговорДо 3 часа