Apple Watch 42mm

Apple Watch 42mm
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GНе
Мрежа 3G
Објавен2014, септември
Големина
Димензии42 x 35.9 x 10.5 mm (1.65 x 1.41 x 0.41 in)
Тежина50 g body (2.82 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1.65 инчи, 390 x 312 пиксели (~303 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотСафирен дисплеј, нер`ѓсувачко тело
 

- IPX7 сертификат, отпорен на вода на 1 метар до 30 минути
- Force Touch дисплеј
 

Звонење, тонови
ТипВибрации, рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetoothv4.0, LE
Infrared port Не
USBНе
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSwatchOS 1.0 со надградба до v2.1
ПоракиSMS(threaded view), Email, Push Mail, IM
ПребарувачНе
Игри/
Боја Црвена, Бела, Кафена, Сина
Батерија
Типфиксна Li-Ion 250 mAh батерија (0.94 Wh)
Во мирување До 22 часа
РазговорДо 3 часа и 40 минути