Oppo A53

Oppo A53
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
SimDual SIM (Nano-SIM/ Micro-SIM)
Објавен2015, ноември
Големина
Димензии153 x 77 x 7.4 mm (6.02 x 3.03 x 0.29 in)
Тежина165 g (5.82 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 х 1280 пиксели (267 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANДа
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUQualcomm MSM8939v2 Snapdragon 616
GPSДа, со A-GPS
РадиоTo be confirmed
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Златна
Батерија
ТипLi-Ion 3075 mAh батерија
Во мирување
Разговор