Sony Xperia Z3+ Dual

Sony Xperia Z3+ Dual
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2015, мај
Големина
Димензии146 x 72 x 6.9 mm (5.75 x 2.83 x 0.27 in)
Тежина144 g (5.08 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~424 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење, заштитна прекривка
 

- IP68 сертификат
- Triluminos дисплеј
- X-Reality Engine

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3 TV-out), USB Host
Камера
Примарна 20.7 MP, f/2.0, 25mm, автофокѕс, LED блиц
Опции1/2.3
Видео [email protected], [email protected], [email protected], HDR
Секундарна 5.1 MP, f/2.4, [email protected], HDR
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUQualcomm MSM8994 Snapdragon 810
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/ BDS (market dependant)
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, црна, бакарна, морско зелена
Батерија
ТипФискна Li-Ion 2930 mAh батерија
Во мирување До 530 ч. 2G / До 510 ч. 3G
РазговорДо 12 ч. 2G / До 21 ч. 3G