Sony Xperia C5 Ultra Dual

Sony Xperia C5 Ultra Dual
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - E5533, E5563
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - E55
Објавен2015, август
Големина
Димензии164.2 x 79.6 x 8.2 mm (6.46 x 3.13 x 0.32 in)
Тежина187 g (6.60 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~367 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
 

- Sony Mobile BRAVIA Engine 2

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, 25mm, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео [email protected], HDR
Секундарна 13 MP, f/2.2, 22mm, автофокус, LED блиц, [email protected]
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop со можност за надградба со Android 6.0
CPUMediatek MT6752
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Минт
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2930 mAh батерија
Во мирување До 594 часа 2G / До 635 часа 3G
РазговорДо 14 ч. 24 мин. 2G / До 12 ч.