Oppo F1

Oppo F1
9.0
9.0
7.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(7
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии143.5 x 71 x 7.3 mm (5.65 x 2.80 x 0.29 in)
Тежина134 g (4.73 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP, f/2.0, 1/4
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUQualcomm Snapdragon 616
GPSДа, со A-GPS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Златна, розева
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2500 mAh батерија
Во мирување
Разговор