LG K7

LG K7
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - X210
Мрежа 4G LTE - X210
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии143.6 x 72.5 x 9.1 mm
Тежина161 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер (~196 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM (3G model, LS675)8/16 GB, 1.5 GB RAM (LTE model)
Слот за картичка microSD, до 32 GB посебен слот
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
Опциигео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7 (3G model)Quad-co
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM radio, RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја White, Black, Gold; Titan (LTE model)
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2125 mAh батерија
Во мирување
Разговор