LG K10

LG K10
10
8.0
9.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - K420N, K430DSF, K430DS
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - K420N
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии146 x 74.8 x 8.8 mm (5.75 x 2.94 x 0.35 in)
Тежина142 g (5.01 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.3 инчи, 720 x 1280 пиксели (~277 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetoothv4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUOcta-core 1.14 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM radio, RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Индиго, Златна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување
Разговор