Xiaomi Mi5

Xiaomi Mi5
6.7
6.7
6.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300),
Објавен2016, февруари
Големина
Димензии144.6 x 69.2 x 7.3 mm (5.69 x 2.72 x 0.29 in)
Тежина129 g / 139 g (4.90
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.15 инчи, 1080 х 1920 (~428 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна128 GB, 4 GB RAM - про едиција 32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 16 MP, f/2.0, детекција на автофокус, OIS (4-оски), двоен LED блиц
Опции1/2.8
Видео [email protected], [email protected], [email protected]
Секундарна 4 MP, f/2.0, 1/3
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUSnapdragon 820 octa-core
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, BDS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Златна, Керамик
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор