ZTE Blade X9

ZTE Blade X9
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300),
Објавен2015, декември
Големина
Димензии155.3 x 77.2 x 8.6 mm (6.11 x 3.04 x 0.34 in)
Тежина160 g (5.64 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUSnapdragon 615 Octa-core
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Сребрена
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор