LG K4

LG K4
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - K130E
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - K120E
SimSingle SIM (Nano-SIM) или Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии131.9 x 66.7 x 8.9 mm
Тежина120 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер (~218 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, f/2.8, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP, f/2.8
Додатоци
OSAndroid OS, v5.1.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.0 GHz Cortex-A53 - K120E, K130EQu
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио , RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Индиго
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1940 mAh батерија
Во мирување До 500 часа 3G
РазговорДо 20