Sony Xperia XA Ultra

Sony Xperia XA Ultra
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - F3211, F3215, F3212, F3216
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(8
Објавен2016, мај
Големина
Димензии164 x 79 x 8.4 mm
Тежина202 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели , 16:9 размер (~367 ppi густина)
MultitouchДа, до 4 прсти
Заштита за екранотОтпорно на гребење стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДо 85,6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE, aptX
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB Host
Камера
Примарна 21 MP (f/2.0, 1/2.4", 1.1 µm), фазна детекција на автофокус, две LED светла за блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], HDR, check quality
Секундарна 16 MP (f/2.0, 1/2.6"), автофокус, OIS, LED блиц, 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 надградба до 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио , RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја White, Graphite Black, Lime Gold
Батерија
ТипНе-отстранливa Li-Ion 2700 mAh батерија
Во мирување
Разговор