Sony Xperia XA1 Plus

Sony Xperia XA1 Plus
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
Објавеноктомври, 2017
Големина
Димензии155 x 75 x 8.7 mm
Тежина189 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3/4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, aptX, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 23 MP (f/2.0, 24mm, 1/2.3"), фазна детекција на фокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео [email protected], HDR
Секундарна 8 MP (f/2.0, 23mm, 1/4") автофокус, 1080p
Додатоци
OSAndroid 7.0 надградба до Android 8.0 (Oreo)
CPUOcta-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.6 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Розева, Црна, Златна, Сина

- Скенер за отпечатоци
- Брзо полнење на батеријата (Pump Express+ 2.0)
 

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3430 mAh батерија
Во мирување
Разговор