Sony Xperia R1 (Plus)

Sony Xperia R1 (Plus)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
Објавенноември, 2017
Големина
Димензии146 x 73.2 x 8.9 mm
Тежина154 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 720 x 1280 пиксели (~282 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM или 16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 13 MP, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP, фазна детекција на автофокус
Додатоци
OSAndroid 7.1 (Nougat)
CPUOcta-core 1.5 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Сребрена
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 2620 mAh батерија
Во мирување
Разговор