LG X screen

LG X screen
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - K500N
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - K500N
SimSingle SIM (Nano-SIM) или Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Објавен2016, февруари
Големина
Димензии142.6 x 71.8 x 7.1 mm
Тежина120 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.93 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~298 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, White, Pink Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2300 mAh батерија
Во мирување до 120 часа
РазговорДо 9 часа