LG X cam

LG X cam
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800)
Објавен2016, февруари
Големина
Димензии147.5 x 73.6 x 6.9 mm (5.81 x 2.90 x 0.27 in)
Тежина118 g (4.16 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~424 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна Dual: 13 MP + 5 MP, f/2.0, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUOcta-core 1.14 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Titan Silver, White, Gold, Pink Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2520 mAh батерија
Во мирување До 260 часа
РазговорДо 6 часа