LG K5

LG K5
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - X220
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - X220
Објавен2016, март
Големина
Димензии145 x 71.6 x 8.9 mm
Тежина128 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер(~196 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 5 MP, f/2.8, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2 MP, f/2.8
Додатоци
OSAndroid 5.1.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Silver, Titan
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1900 mAh батерија
Во мирување
Разговор