LG K3

LG K3
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - K100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - K100
Објавен2016, август
Големина
Димензии133.8 x 67.7 x 9.4 mm
Тежина127 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер (~218 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 5 MP - K100; 5 MP, LED блиц- LS450
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 720p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.1 GHz Cortex-A53Quad-core 1.1 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black/Dark BLue
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1940 mAh батерија
Во мирување
Разговор