LG K7 (2017)

LG K7 (2017)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800)
Објавен2017, април
Големина
Димензии145.8 x 74.1 x 8.1 mm
Тежина143 g
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.0 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер(~196 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM / 8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 720p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.1 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Titan, Brown
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување
Разговор