LG X power

LG X power
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - K220
Објавен2016, мај
Големина
Димензии148.9 x 74.9 x 7.9 mm (5.86 x 2.95 x 0.31 in)
Тежина139 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.3 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~277 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранот Corning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1/4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP (f/2.2, 1.12 �m), автофокус, LED блиц MP, автофокус
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.4, 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A53Octa-core (4x1.8
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Indigo, White, Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4100 mAh батерија
Во мирување
Разговор