LG Harmony

LG Harmony
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1700(AWS) / 1900
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 12(700)
Објавен2017, април
Големина
Димензии149.9 x 76.2 x 7.6 mm
Тежина141.8 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.3 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~277 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, допир фокус, за откривање на лице, HDR
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоДа
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2800 mAh батерија
Во мирување до 350 часа
Разговордо 14 часа