LG Tribute 2

LG Tribute 2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 12(700), 25(1900), 26(850
Објавен2015, јули
Големина
Димензии129.9 x 64.9 x 10.9 mm
Тежина138.9 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели, 16:9 размер (~218 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 5 MP, LED блиц
ОпцииДа
Видео 1080p
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 5.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сина
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1900 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 16 часа