Xiaomi Mi Mix

Xiaomi Mi Mix
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавен2016, октомври
Големина
Димензии158.8 x 81.9 x 7.9 mm
Тежина209 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.4 инчи, 1080 x 2040 пиксели, 17:9 размер (~362 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна256 GB, 6 GB RAM /128 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 16 MP (f/2.0, 1/3
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected], [email protected], [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.2, [email protected]
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow), надградба до 7.0 (Nougat)
CPUQuad-core (2x2.35 GHz Kryo & 2x2.19 GHz Kryo)
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, White
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4400 mAh батерија
Во мирување
Разговор