Xiaomi Mi A2 (Mi 6X)

Xiaomi Mi A2 (Mi 6X)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 34(2000), 38(
Објавен2018, април
Големина
Димензии158.7 x 75.4 x 7.3 mm
Тежина168 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран на допир, 16M бои
Димензии5.99 инчи, 1080 x 2160 пиксели, 18:9 размер (~403 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна128 GB, 6 GB RAM / 64 GB, 4/6 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth5.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна Dual:12 MP (f/1.8, 1/2.9
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected], [email protected]
Секундарна 20 MP (f/1.8, 1/2.8
Додатоци
OSAndroid 8.1 (Oreo); Android One
CPUOcta-core (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kry
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Cherry Pink, Flame Red, Sand Gold, Glacier Blue, B

- Брзо полнење на батеријата 5V/2A (Quick Charge 3.0)
 

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3010 mAh батерија
Во мирување
Разговор