Motorola V295

Motorola V295
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800
Мрежа 3G
ОбјавенТрета четвртина на 2003
Големина
Димензии87 x 47 x 22 mm, 77 cc
Тежина97 g
Дисплеј
ТипCSTN, 4096 бои
Димензии128 x 128 пиксели
 - Секундарен црно-бел дисплеј
Звонење, тонови
ТипПолифонични
3.5mm jack
Меморија
Адресар500 entries, Photo call
Повици10 повикани, 10 примени, 10 пропуштени
Интерна
Слот за картичка Нема
 
Податоци
GPRSИма
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Не
USBНема
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриИма, можност за превземање
Боја Сива, Сина
- Java
- T9 (iTAP)
- Организатор
- Калкулатор
- Говорно бирање + диктафон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 220 часа
РазговорДо 5 часа