Asus Zenfone 4 Selfie Lite

Asus Zenfone 4 Selfie Lite
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавен2017, октомври
Големина
Димензии155.7 x 75.9 x 7.9 mm
Тежина144 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~267 ppi густина)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео [email protected]
Секундарна 13 MP, f/2.0, LED бчиц
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Deepsea Black, Mint Green, Rose Pink, Sunlight Gol
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор