Asus Zenfone 4 Selfie Pro

Asus Zenfone 4 Selfie Pro
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - Global
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавен2017, август
Големина
Димензии154 x 74.8 x 6.9 mm
Тежина147 g
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 5
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 3/4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 16 MP, 26mm, gyro EIS, Dual Pixel PDAF, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected]/60fps, [email protected]
Секундарна Dual 12 MP (f/1.8, 25mm, 1/2.55
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core 2.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Rouge Red, Sunlight Gold, Deepsea Black
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор