Asus Fonepad 7

Asus Fonepad 7

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 2100
Мрежа 4G LTE 700 / 800 / 900 / 1700 / 1800 / 1900 / 2100
Објавен2015, февруари
Големина
Димензии194.3 x 108.9 x 9.8 mm
Тежина299 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии7.0 инчи, 800 x 1280 пиксели, 16:9 размер(~216 ppi густина)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотOleophobic coating
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8/16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB Host
Камера
Примарна 5 MP, автофокус
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 5.0.1 (Lollipop)
CPUQuad-core 1.33 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3950 mAh батерија (15 Wh)
Во мирување
Разговор