Asus Zenpad Z8s ZT582KL

Asus Zenpad Z8s ZT582KL
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 13(700)
Објавен2017, август
Големина
Димензии204 x 133.9 x 6.9 mm
Тежина306 g
Дисплеј
ТипS-IPS LCD екран на допир, 16м бои
Димензии7.9 инчи, 1536 x 2048 пиксели, 4:3 размер (~326 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, автофокус
ОпцииГео-тагирање
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x1.8 GHz Cortex-A72 & 4x1.2 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипФискна Li-Po 4680 mAh батерија (18 Wh)
Во мирување
Разговор