Asus Zenfone Max (M1) ZB555KL

Asus Zenfone Max (M1) ZB555KL
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2018, февруари
Големина
Димензии147.3 x 70.9 x 8.7 mm
Тежина150 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 x 1440 пиксели, 16:10 размер(~245 ppi густина)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM или 16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна Двојна: 13 MP (f/2.0) + 8 MP (17mm, no AF), gyro EIS, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP (f/2.2, 25mm), gyro EIS
Додатоци
OSAndroid 8.0 (Oreo)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A53Octa-core 1.4 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Deepsea Black, Sunlight Gold, Ruby Red
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Po 4000 mAh батерија
Во мирување
Разговор