Meizu M3e

Meizu M3e
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4G LTE
Објавен2016, август
Големина
Димензии153.6 x 75.8 x 7.9 mm
Тежина172 g =
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP (f/2.2, 1/3
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 5.1 (Lollipop)
CPUOcta-core (4x1.8 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Blue, Gold, Gray, Pink, Silver
Батерија
ТипФиксна 3100 mAh батерија
Во мирување
Разговор