Oppo A57

Oppo A57
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(7
Објавен2016, ноември
Големина
Димензии149.1 x 72.9 x 7.7 mm
Тежина147 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер(~282 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазно откривање автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 16 MP (f/2.0, 1.12�m), autofocus, 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUOcta-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, Gold, Rose Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2900 mAh батерија
Во мирување
Разговор