Oppo A39

Oppo A39
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 40(
Објавен2017, март
Големина
Димензии149.1 x 72.9 x 7.7 mm
Тежина147 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер(~282 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP (f/2.2, 1/3
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP (f/2.4, 1/4
Додатоци
OSAndroid 5.1 (Lollipop)
CPUOcta-core (4x1.5 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Rose Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2900 mAh батерија
Во мирување
Разговор