Motorola V690

Motorola V690
5.0
5.0
8.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
ОбјавенТрета четвртина на 2003
Големина
Димензии90 x 47 x 23 mm, 80 cc
Тежина93 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии128 x 160 пиксели, 9 реда
 - Секундарен надворешен mono LCD дисплеј (96 x 16 пиксели)
- Логоа за преземање
Звонење, тонови
ТипПолифонични (40 канали)
3.5mm jack
Меморија
Интерна
Слот за картичка Нема
 
Податоци
GPRSИма
EDGEНема
3G Нема
WLANНема
BluetoothНема
Infrared port Не
USB
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели, flash
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, EMS, MMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа + Java за преземање
Боја Златна, портокалова
- Java
- T9
- Календар
- Калкулатор
- Конвертор на валути
- Календар
- Nokia Smart Messaging
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 150 часа
РазговорUp to 2.5 h