Meizu U20

Meizu U20
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4G LTE 1800 / 2100 / 2600
Објавен2016, август
Големина
Димензии153 x 75.4 x 7.7 mm
Тежина158 g
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD капацитивен екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотAsahi Dragontrail Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM или 16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUOcta-core (4x1.8 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, Silver, Rose Gold, Gold
Батерија
ТипФискна Li-Ion 3260 mAh батерија
Во мирување
Разговор