Meizu MX5e

Meizu MX5e
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4G LTE
Објавен2016, април
Големина
Димензии149.9 x 74.7 x 7.6 mm
Тежина149 g
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 16 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 5.0.1 (Lollipop)
CPUOcta-core 2.0 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, БДС
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gray, Gold, Silver, Black/Silver
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3150 mAh батерија
Во мирување
Разговор