Meizu Pro 6 Plus

Meizu Pro 6 Plus
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300),
Објавен2016, ноември
Големина
Димензии155.6 x 77.3 x 7.3 mm
Тежина158 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 2560 x 1440 пиксели, 16:9 размер (~515 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64/128 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USB3.1, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 12 MP (f/2.0, 1/2.9
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected]
Секундарна 5 MP (f/2.0, 1.4�m), 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUOcta-core (4x2.0 GHz Mongoose & 4x1.5 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Silver, Gray
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3400 mAh батерија
Во мирување
Разговор