Meizu М6

Meizu М6
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4G LTE
Објавен2017, септември
Големина
Димензии148.2 x 72.8 x 8.3 mm
Тежина143 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер(~282 ppi густина)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM или 16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, фазна детекција на автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP, f/2.0
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x1.5 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz C
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Moonlight Silver, Champagne Gold, Matte Black, Ele
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3070 mAh батерија
Во мирување
Разговор